Založeno 1992
+420 734 460 677

Palírna

Palírna Pod lipou

Palírna Pod lipou - pálení a moštování


Palírna Pod lipou v Petrovicích (u města Zlaté Hory v Jeseníkách) byla založena již v roce  1992 a v krátké době se dostala do povědomí lidí z okresu Jeseník, Bruntál a Opava. Palírna  se stala pro mnohé pěstitele a zahrádkáře místem kvalitního zužitkování své píle, práce a úsilí. Navázali jsme na dlouholeté zkušenosti s pěstitelským pálením a pokračujeme tak v tradiční výrobě pálenky (výroba slivovice, hruškovice, meruňkovice…). Poskytujeme Vám co nejvíce služeb spojených s palírenskou činností jako je samotné pálení a moštování ovoce, prodej demižonů a láhví. Pálenice vznikla na místě, kde kdysi stála prastará lípa, která byla symbolem dlouhodobé udržitelnosti řemeslného fortelu, v tomto duchu by chtěla pokračovat i naše palírna.

„Vynakládáme veškeré úsilí, aby se každý zákazník, na základě svých pozitivních zkušeností s námi, stal naším stálým zákazníkem, který nás bude mít rád a bude nás dále doporučovat.“

 


Profil společnosti Palírna Pod lipou


Koncernově nevázaná, česká soukromá společnost.

Založení 16.11.2004
Počet zaměstnanců 5
Právní forma Společnost s ručením omezeným
Základní kapitál 200.000 CZK
Předpokládaný roční obrat v r. 2017 17 mil. CZK
 

Palírna Pod lipou - zasedačka


Firemní strategie palírny


  • Týmová spolupráce
  • Spokojenost zákazníků a zaměstnanců je našim hlavním cílem
  • Inovace, reakce na změny trhu
  • Podnikání v souladu s přírodou a životním prostředím

 


Zákony a povinnosti palírny


Veškerá produkce a spotřeba lihu je zatížena spotřební daní, která činí v současné době 299 Kč na 1 litr vyrobeného 100% lihu (litr absolutního alkoholu = l a.a.) a dále daní z přidané hodnoty ve výši 21 %.

Pokud si za podmínek stanovených zákonem o lihu nechá pěstitel vypálit ovocný kvas v pěstitelské pálenici, odvede spotřební daň 162 Kč za l a.a. Odváděná spotřební daň je započítána v ceně za pálení a celnímu úřadu ji platí provozovatel pálenice. Toto zvýhodnění je omezeno na 30 l a.a. (tj. např. 60 litrů 50% pálenky) na pěstitele ročně (společnou dimácnost.

Služba palírny je určena jen pro fyzické osoby, občany ČR a kvasy lze připravovat pouze z ovoce vypěstovaného na vlastním či pronajatém pozemku bez přídavku cukru. Výsledný destilát se pak nesmí prodávat. O splnění těchto podmínek podepíše pěstitel v pálenici čestné prohlášení, kde musí uvést jméno a příjmení, své rodné číslo a adresu trvalého pobytu.

Pálenice je povinna tento doklad předkládat celnímu úřadu a archivovat 10 let. Osobní údaje uvedené pěstitelem jsou Celní správou evidovány a zpětně kontrolovány každý měsíc. Ochranu spotřebitele při poskytování služeb pěstitelského pálení, základní práva a povinnosti smluvních stran a postup při případné reklamaci řeší zákon o ochraně spotřebitele.

Zákon o lihu

Zákon o ochraně spotřebitele

 


Formuláře, provozní a reklamační řád palírny


Palírna Pod lipou – objednavka (PDF)

Palírna Pod lipou – provoz (PDF)

Palírna Pod lipou – reklamace (PDF)

Palírna Pod lipou - provozovna

Máte zralé ovoce? Jablka, švestky nebo jiné? Stačí je jen vypálit! Neváhejte a přijeďte k nám zužitkovat svou píli.
Kontakt
švestka palírna pod lípou
PALÍRNA POD LIPOU
Pálenice

Zlatohorská s.r.o.
Petrovice ve Slezsku 219, 793 84 Janov
+420 734 460 677
palirna@zlatohorska.cz
www.palirna-podlipou.cz